Plechové disky nebo elektrony?

Tipy a rady jak správně vybírat plechové disky...

Plechové disky nebo elektrony?

Tak na tuhle otázku je celkem jednoduchá odpověď. Pokud elektrony, tak na léto. Pokud plecháče, tak na zimu. Ptáte se proč? Zimní údržba, zvláště českých silnic, je dost agresivní kvůli používání soli, štěřku a písku. Všechny tyhle 3 složky pro údržbu silnic dokážou Vašim elektronům dost zkrátit životnost, urychlit korozi, poškrábat je nebo jinak poškodit. 
 

Dalším důvodem proč na zimu zvolit plechové disky je i péče o pneumatiky. Časté přezouvaní pneumatikám moc nesvědčí a proto je lepší, když máte pro letní a zimní použití 2 kompletní sady, tj. na léto litá kola s letními pneumatikami a na zimu plechové disky se zimními pneumatikami. Navíc si při tomto způsobu dokážete celkem jednoduše přezout Vaše auto sami a ušetříte tak ročně alespoň 1 nádrž.
 

Tip: na zimu plechové disky s pěknými poklicemi nebo liťáky s jednoduchým designem, který se snadno čistí a dobře udržuje.

 

Jak vybírat plechové disky

Při výběru plechových disků potřebujete znát hodnoty jako jsou průměr kola, rozteč kola a ET. Ptáte se co tyhle hodnoty znamenají?
 

Šíře plechového diskuPlechový disk
tento údaj udává šířku plechového disku v palcích. 1 palec = 2,54 cm.

Průměr plechového disku
tento údaj je také udávaný v palcích (1 palec = 2,54 cm).

ET
označuje zális plechového kola v mm. Například údaj ET 5 udává zális 5 mm. Jednoduše řečeno čím větší je hodnota ET, tím více je kolo schováno, a naopak.

Rozteč šroubů u plechových disků
tento údaj je udáván v mm a záleží na konkrétním typu vozu nebo výrobci. Standardně se litá kola vyrábí s čtyřmi, pěti nebo šesti otvory pro upevnění litého kola k náboji.

Středový otvor u plechových disků
stejně jako rozteč šroubů je tento údaj uváděn v milimetrech. Jedná se údaj, který udává průměr středového otvoru plechového kola.

Všechny hodnoty by měly být uvedeny ve velkém TP.

Tip: Usnadnili jsme Vám výběr. Nepřemýšlejte a nehledejte hodnoty ET, rozteč a průměr. Jednoduše zadejte značku, typ a motorizaci Vašeho automobilu a náš konfigurátor Vám nabídne plechové disky přesně na Váš vůz.

 

Jak vybrat ty správné plechové disky pro Váš vůz?

Krok 1 – výběr průměru plechového disku
standarní rozměry plechových disků se pohybují v rozmezí 12 – 16 palců. Pasují na Vaše auto 13ti palcová nebo 16ti palcová kola? Nelámejte si hlavu, vyzkoušejte náš konfigurátor a budete mít jasno.
 
Krok 2 – výběr vhodných parametrů ET, rozteče a středového otvoru
důležité parametry pro výběr plechových disků jsou ET, rozteč a středový otvor. I teď přichází čas na velký technický průkaz, kde se tyto parametry dozvíte.
 
Tip: Usnadnili jsme Vám výběr, nepřemýšlejte nad hodnotami ET, rozteč atd. Jednoduše zadejte do našeho konfigurátoru značku, typ a motorizaci Vašeho vozu a my Vám nabídneme vhodná kola pro Váš vůz.
A pokud jste fajnšmekr a vybral si kola, která nejsou uvedena v TP, neváhejte nás kontaktovat, vystavíme Vám typový list pro zápis nových rozměrů do technické průkazu.
 

Jak vybírat litá kola

 

Partnerem této stránky jsou internetové obchody pneu-kvalitne.cz a  pneu-kvalitne.sk. Kvalitní zimní pneuelektrony a autobaterie za nejnižší ceny.

letní pneu